Щоб чистота була довершеною...

На підприємствах, де переробляють велику кількість жирів, наприклад, часто постає проблема захисту каналізаційної системи від «заростання». Для стічних вод, багатих на жири, рекомендують застосовувати сепаратори жиру для відділення та відведення зі стічних вод жирів, олій і нерозчинного осаду. Фахівці компанії «Полімеркомплект» розробили ТУ У 29.2 – 32306957 - 002:2009 «Сепаратори водожирових емульсій».

 

Конструкція такого жировловлювача виготовлена із полімерних матеріалів і складається з розділених перегородками технологічних частин, у яких і відбувається процес сепарації водожирових емульсій. Обладнання працює за принципом розділення неоднорідних речовин під дією сили гравітації. Так, стічні води потрапляють у сепараторний відсік, розділений перегородкою для сповільнення потоку і збільшення тривалості розділення речовин. Результатом раптового зменшення швидкості потоку та зниження температури стічних вод є розділення цих вод на нерозчинний осад, сіру воду та жири. Через особливості конструкції сепаратора очищену воду відводять у каналізаційну трубу, а жири та нерозчинний осад можна видалити механічним способом.

 

Важливо, що для усунення неприємного запаху жировловлювач можна під'єднати до системи вентиляції.

 

Встановлення сепараторів жиру суттєво зменшує частоту і кількість аварійних зупинок підприємств через недієздатність каналізаційної системи. Концентрація жирів у стічних водах після використання сепаратора жиру повністю відповідає вимогам СанПІНу 4630-88 «Охорона поверхневих вод від забруднення». Наш сепаратор водожирових емульсій має висновок санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-07/79203 від 08.12.2009 р.

 

Сепаратор можна встановити всередині приміщення на підлозі чи під нею, а також на вулиці у спеціально відведеному місці з бетонною підкладкою. За потреби його можна ізакопати в землю. Залежно від місця та умов встановлення фахівці компанії можуть виготовити сепаратор жиру різних форм. Слід зазначити, що технологія виробництва жировловлювачів дає змогу комплектувати їх безпосередньо на місці експлуатації. До інших переваг такого устаткування належить водо- непроникність, простота встановлення й експлуатації, ефективність, гарантована надійність.

 

Жировловлювач виробництва «Полімеркомплект» легкий в обслуговуванні. Все, що він потребує, – регулярне видалення жиру, що накопичився. При випробувальній експлуатації рекомендовано згрібати осад один раз на місяць, а чистити резервуар жировідділювача і резервуар сепаратора жиру для осаду раз на 3 місяці. Після закінчення випробувальної експлуатації ці терміни можуть бути скорочені або збільшені, залежно від кількості осаду в накопичувальному резервуарі сепаратора жиру.

 

Віктор Голонич, Фірма «ПОЛІМЕРКОМПЛЕКТ»

Метки к статье: сепараторы, сепаратор, производство

Вернуться